Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

beyaz eşya

Pahalı olan marka her zaman daha iyidir anlamına gelmez.

Ürünün kalitesini fiyatı belirlemez fiyata eklenen vergiler, kar  ve benzeri masraflar eklenince ürünün fiyatı git gide artıyor.

Beyaz eşya satın alırken bütçemizi belirledikten sonra o bütçeye en uygun olan beyaz eşyayı tercih etmemeliyiz.

Göz önünde bulundurmamız gereken bazı püf noktalar vardır.

Öncelikle alacağınız beyaz eşya sizin evinize ve beklentilerinize uygun mu? Yani buz dolabının yada çamaşır makinesinin kapasitesi size göre büyük olabilir.

İhtiyacınızdan daha büyük bir eşya almak, hem satın alırken gereksiz daha fazla para ödemenize hem de elektrik faturasına yansıyan fiyatla birlikte size çok pahalıya mal olacaktır. Ayrıca evinizde eşyayı koymak için ayırdığınız yere sığıp sığmayacağından emin olmalısınız.

Bunun dışında beyaz eşya alacağınız markanın teknik servisi araştırmasını yapmalısınız, yeterince iyi hizmet verebiliyorlar mı ? Beyaz eşyalar yıllarca kullanılabilen eşyalardır ve bazı nedenlerden dolayı bozulmalarla ve sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Alacağınız servis hizmeti sizi pişman etmemeli.

Beyaz eşyanızın elektrik tüketimine dikkat etmelisiniz. Enerji sınıfına göz atın bu birim A’dan F harfine kadar derecelendirilmiştir. Hatta bazı beyaz eşyalar A++ olarak değerlendirilir ve bu sınıf içinde en verimli ve en az enerji harcayan beyaz eşya anlamına gelir.

Enerji tüketimi yüksek olan beyaz eşyaları tercih ettiğinizde yıllarca ödeyeceğiniz elektrik faturasındaki fark ile sizi pişman edebilir.

20 / Haz / 2018

Yorum Yazınız