Burun Spreyi Bağımlılığı ve Kurtulma Yolu

burun spreyi bağımlılığı

Kış aylarında nezle olduğumuzda hemen çareyi burun açıcı spreylerde ararız. Bir süre sonra nezlemiz geçmesine rağmen burun tıkanıklığımız geçmez. Bunun nedeni burun spreylerinin yan etkisidir. Burun spreyleri birkaç gün sonra bağımlılık yaparlar. O derece bir bağımlılık ki burnunuzdan nefes alamazsınız. Bu sorununuzu aşmak için yine burun spreylerine devam edersiniz. Bu kısır döngü bazı insanlarımız için yıllarca sürebilir. Zamanla bu spreyler burun mukozasını da deforme eder.

Burun Spreyi Beğımlılığından Kurtulmanın Çok Basit Bir Yöntemi Var

Burun spreylerinin oluşturduğu bağımlılıktan kurtulmak için birçok yöntem tavsiye edilir. Ancak bu tavsiye yöntemleri de bir işe yaramayabilir. Burunda bir et parçası ya da kemik eğriliği olmadığı halde Burun tıkanıklığı sorunu ile karşı karşıya gelenlere biz de çok etkili ve hiçbir yan etkisi olmayan bir yöntem tavsiye edeceğiz. Çünkü bu makaleyi yazan editör burun tıkanıklığından ve burun spreyi bağımlılığından bu şekilde kurtuldu. Eczanelerde cüz'i fiyatlara satılan 'serum fizyolojik burun damlaları' sizin bu sorununuza yardımcı olacaktır. Bu burun damlaları genellikle bebeklere ve çocuklara tavsiye edilir. Çünkü burun spreyleri gibi yan etkileri yoktur. Tabi ki yetişkinler de kullanabilir. Üstelik okyanus suyu spreyleri gibi de faydasız değillerdir.

Burun tıkanıklığı illetinden kurtulmak istiyorsanız size tavsiyemiz hemen eczaneden bir serum fizyolojik burun damlası alın kullanın göreceksiniz ki kısa sürede burun tıkanıklığınız geçecek ve birkaç gün sonra hiçbir sprey ya da damla kullanma ihtiyacı hissetmeyeceksiniz. Üstelik pahalı birşey değil. Birçok spreyden daha ucuz. Burnunuz tıkandığı zaman yine malum spreyleri değil hiçbir yan etkisi olmayan ve burnu nemlendirerek ve burun mokozasındaki şişlikleri gidererek burnunuzu açan serum fizyolojik burun damlalarını tercih edin.

Bu tavsiye bir reklam amaçlı değildir. Zaten hiçbir marka ismi telaffuz etmedik. Bu tavsiyemiz işe yararsa ve yıllardır sizi rahatsız eden bu melanetten kurtulursanız bize de bir dua edin. Tekrar ediyorum bu makaleyi yazan bendenizinde de burun spreyi bağımlılığı sorunu vardı ve serum fizyolojik burun damlası ile yıllardır beni rahatsız eden bu sıkıntıdan kurtuldum.

01 / Ağu / 2018

Yorum Yazınız