Cep Telefonunun Zararları

cep telefonu zararları

Cep telefonu denince akla facebook, twitter yada bir kaç oyun geliyordur. Dışardan zararsız bir o kadarda bizlerin sıkıntılı anlarında vakit geçirmek için kullandığımız cep telefonunun zararları saymakla bitmez. Hepsini burada yazmayacağım ama en tehlikelilerinden birinden bahsedelim. En azından bu yazıyı okuduktan sonra cep telefonu kullanırken daha dikkatli olursunuz.

Cep telefonu sinyallerinin çok tehlikeli olduğu söylenir kulaktan kulağa gezer . Bana hep saçma gelmişti fakat şöyle bir gerçek varmışki Cep telefonu sinyalleri beyin hücreleri üzerinde depresyona sebep olurmuş ve çok uzun süre telefonla konuşan insanlarda vertigo gibi hastalıklara yol açıyormuş. Bu arada vertigo her yaş grubundan görünebilen baş dönmesi hastalığıdır.

Vertigo' nun iki türü bulunuyor. iyi huylusu ve kötü huylusu. İyi huylusu genelde mevsimsel özellikler taşıyan, kafanın aşırı hareket ettirilmesinde yatarken sağa sola yapılan dönüşlerde bulantı ves kusma olarak görünebiliyor.

Diğer vertigo türü olan potansiyel vertigo orta yaş bayanlarda daha sık görünüyor. Bu gibi şikayetleriniz varsa öncelikle bir doktora görününüz. Cep telefonu ilede aranıza mesafe koymakta fayda var.

16 / Haz / 2018

Yorum Yazınız