Çin'de Türkler nerelerde ne yemeli?

çinde ne yenir

Son zamanlarda Türkiye'den Çin'e giden ziyaretçi sayısı oldukça fazla, Çine giden Türklerin en büyük problemi yemek olduğu aşikar, peki Çin'de ne yemeliyiz?

Geçtiğimiz günlerde ki Çin seyahatimde çok acı tecrübeler yaşadım, Türkiye'den giderken mutlaka yanınıza azık olarak bir şeyler alınız aksi taktirde orada aç kalabilirsiniz.

Çinin yemek kültürü bizim yemek kültürümüzle tam anlamıyla ters, her ne kadar Türk lokantaları ve Müslümanlara özgü yemek yeme salonları olsada ağız tadınızı bulamıyorsunuz.

Öncelikle yolculuğa çıkmadan önce çantanıza peynir, zeytin gibi temel kahvaltı malzemeleri almanız gerekiyor, çünkü Çinde bunları bulmanız çok zor. Peki sürekli kahvaltımı yapacağız? hayır tabiki de.. Sokaklarda urimçili Türkmenler geceleri çöp şiş satar bunlardan yiyebilir yine sincanlı kardeşlerimizin yaptığı ekmeklerden alabilirsiniz. Kesinlikle fast food takılmayınız çünkü orada kesim yoktur ve etlerin islami koşullara uygun olmadığını biliyoruz. 

Shenzen ve Guangzhou gibi cazibe merkezlerinden Bosporus İstanbul lokantasını tavsiye ediyorum, yine Shenzen de mevlana lokantası zayıf menüse karşı idare ediyor.

21 / Tem / 2018

Yorum Yazınız