Cennet Papağanı Nasıl Beslenir ?

Evinizde çeşitli hayvanları besleyebilirsiniz. Baktığımız zaman çeşitli cinsteki kuşlar evlerde en çok tercih edilen evcil hayvanlar arasında yer almaktadır.

Ancak baktığımız zaman bu hayvanlara doğru bir şekilde bakım uygulamalı aynı zamanda da beslenmesini doğru bir şekilde yaptırmanız gereklidir. Baktığımız zaman cennet papağanlarının nasıl beslendiği ile ilgili olarak çeşitli problemler yer almaktadır.

Öncelikle cennet papağanı fiziksel olarak baktığımız zaman ortalama olarak muhabbet kuşları kadar bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda beslenme olarak da aynı özellikleri göstermektedirler.

Yani kısacası beslenme özellikleri aynıyken aynı şeyleri tükettikleri de görülmektedir. Ancak tabi ki birbirinden farklı beslenme alanlarının olduğu da doğrudur.

Cennet papağının en çok sevdiği besin ise ufak boylarda olan ve çizgili çekirdektir.

Günün hangi dakikasında isterseniz bu çekirdeği ona yedirmek oldukça kolaydır. Diğer yandan sarı darı ile de beslemeniz mümkün bir durumdur. Aynı zamanda sevdikleri bir başka besin ürünü de kenevirdir.

Diğer yandan Nijer tohumu da cennet papağanlarının beslenmesinde oldukça fazla kullanılan bir diğer besindir. Ancak cennet papağınızın ithal yemler ile beslenmesini pek önermiyoruz.

Doğal yollar ile beslenmesi çok daha sağlıklı bir beslenme olacaktır.

Açık yem satan yerlerden dediğim besinleri almanız cennet papağının beslenmesinde çok daha etkilidir.

Cennet papağanının beslenmesinde doğru yöntem budur.

23 / Haz / 2018

Yorumlar (1)

  • anon
    Hamide

    Bence evde kuş hiç beslenmemeli. Allah kuşları özgür hayvan olarak yaratmış. Sonsuz boşlukta özgürce uçmaları yaratmış. Bizler ise o kuşları 30 cm karelik bir alana sıkıştırıyoruz. Hayvanlara farkında olmadan işkence ediyoruz. Hayvan hakları savunucuları neden kafeslerde kuş beslemeye karşı çıkmazlar anlamıyorum.

    Tem 16, 2018

Yorum Yazınız