Faranjite Ne İyi Gelir ?

Üst solunum yolları için en güzel zamanlar bu zamanlar. Faranjit ise bu hastalıklardan bir tanesi. Peki faranjit nedir ve nasıl bulaşır ?

Bulunduğumuz kış aylarında havaların iyice soğumasıyla üst solunum yolları hastalıklarıda kendini göstermeye başlar. Faranjit hastalığının tedavi edilebilmesi için ilk önce doktorunuz boğazınızı inceleyecek ve herhangi bir enfeksiyon olup olmadığına bakacaktır. Ve bunun içinde bir boğaz kültürü örneği isteyecektir. tabikide boğazınızı muayene ederkende bir yandanda burnunuzu ve tüm solunum yollarınızıda inceleyecektir.

Faranjit hastalığı çok etkili bir hastalıktır. Aşırı öksürük yapabilir. Faranjit ile birlikte boğazınızda oluşan iltihabada adaçayı iyi gelecektir.

faranjit hastalığını bitkisel yollarla hafifletebilirsiniz.

Bunun için 1 su bardağı su ve 2 yemek kaşırı adaçayına ihtiyacınız olacak. Öncelikle kaynayan su içerisine adaçayını atın. Kaynadıktan sonra 10 dakika daha kaynatın ve ateşten alın. Ilıklaşmasını bekledikten sonra sudan adaçaylarını süzün. Bu süzülen suyu günde 3 kez için. Sabah erkenden, akşam vede yatmadan sonra kullanabilirsiniz. 
 

26 / Haz / 2018

Yorum Yazınız