• perde seçimi

    Kadınlarımız için en özel ve kendilerini en iyi ifade ettikleri yer kesinlikle evlerinin perdeleridir, Özel perdeye sahip olabilmek için nelere dikkat edilmesi gerekiyor birlikte inceleyeli

  • çinde ne yenir

    Son zamanlarda Türkiye'den Çin'e giden ziyaretçi sayısı oldukça fazla, Çine giden Türklerin en büyük problemi yemek olduğu aşikar, peki Çin'de ne yemeliyiz?

  • Son zamanlarda Amazon’da satış rekorları kıran kitap hakkında bilgilendirmek istiyorum..

  • marmaris turunç türk gecesi

    Türk gecesi geleneğini tatilcilerin ayağına getiren etkinliğimiz ile Türk ve Türk boylarından gelen yüzlerce farklı milletin gelenek ve göreneklerini bire bir yaşa

Alternatif Tıp

Alternatif tıp özellikle birkaç yıl evvel yasalaşmasının ardından gözleri kendine çevirdi.

21 / Tem / 2018

Siyonizm Nedir?

Filistin'de bağımsız bir İsrail devletinin kurulmasını amaç edinen siyasal hareket. Dünya kamuoyunun ilgisini çeken ilk Siyonist Kongresi 1897'de yapıldı.

21 / Tem / 2018

Kader Nedir ?

Evrendeki büyük ya da küçük her olay ve olgunun, rastlantılarla ve kulların iradesiyle değişemeyecek şekilde herşeyi yaratan Allah tarafından planlanıp yürütülmesine kader denir.

21 / Tem / 2018

Şair Padişahlar

Tarihte bir kılıç vuruşuyla yeni çağlar açan, dileyince kıratlıkları ortadan kaldıran ya da önlerinde saygıyla eğilen başlara taçlar giydiren büyük Osmanlı hükümdarları içinde, yaşadıkları çağın en

21 / Tem / 2018

Troçki Kimdir ?

Asıl adı Lev Davidoviç Troçky'dir. Rusya'da komünizm hareketlerinin öncülerindendir (1877-1940). Aslı Yahudi idi. Odessa'da hukuk öğrenimi gördü. Devrimcilere katıldı.

21 / Tem / 2018

Normanlar

Karolenj döneminde İskandinavya'dan gelerek Avrupa'nın kuzey kıyılarına yerleşen kavim. Vikingler olarak da tanıdığımız Normanlar (Norveçliler, DanimarkalIlar, İsveçliler), 8.

21 / Tem / 2018

Evhadi Kimdir ?

Kirmanlı ünlü bir şair ve mutasavvıf (Ölümü: 1337). Öğrenimini Bağdat'ta yaptı. Bir süre ders verdi.

21 / Tem / 2018

Kürşat Destanı

Kürşad Göktürk hükümdarı Çuluk Kağanın oğludur (MÖ 639). Türklerin bağımsızlığını sağlamak amacıyla, Çin imparatorunu tutsak almak için giriştiği bir baskınla ün kazanmıştır.

16 / Tem / 2018

15 Temmuz (Boğaziçi) Köprüsü ve Özellikleri

Boğaziçi’nde ilk köprü M.Ö. 511 yılında Korent'li Mandrokal adlı mimar tarafından Pers İmparatoru Darius’un 80.000 kişilik ordusu için kurulmuştu.

16 / Tem / 2018

Ahmet Ağaoğlu Kimdir ?

Yazar, bilim adamı. Türkçülük akımının öncülerindendir. Azerbaycan’ın Şuşa kasabasında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şuşa’daki Rus okulunda tamamladı. Aynı yıllarda Arapça ve Farsça’yı öğrendi.

16 / Tem / 2018

Sayfalar