Whatsapp Nasıl Kullanılır ?

whatsapp nasıl kullanılır

Whatsapp günümüz teknolojisinde en yaygın haberleşme uygulaması diyebiliriz.

Büyük küçük yaşlı genç akıllı telefon kullanan herkeste bu uygulamaya mutlaka denk geleceksiniz. Kullanması kolay sade ve keyifli bir uygulamadır. Tek olumsuz yönü internet ile kullanılıyor olmasıdır fakat her güzel şeyin elbet bir bedeli olacaktır.

Bu koca dünyada istediğinizle konuşabilir, istemediğinizi engelleyebilirsiniz. Böylece engellenen kişinin profilini sadece siz göreceksiniz.

O sizi göremeyecek ve ulaşamayacaktır.

Tabi ki bu uygulama yoluyla iletişim sağlayabilmek için konuşmak istediğiniz kişinin cep telefonu numarasının sizde kayıtlı olması gerekiyor. İnsanların sizi tanıyabilmesi için bir profil resmi paylaşabiliyorsunuz. Belli bir yazı karakteri olan durum da paylaşıp o an neye kızdıysanız ya da mutluysanız ne bileyim vermek istediğiniz mesaj ne ise durumunuz aracılığıyla paylaşmanız mümkündür.

En son ne zaman Whatsapp da aktif oldunuz saat ve tarih bunları paylaşmanız da mümkündür. Aynı şekilde herhangi bir arkadaşınızda ne zaman girmiş görebilmeniz mümkün. Ki bu bence çok yerinde bir uygulama olmuş.

Örneğin ne zaman kullanmış görüp buradan ulaşmak ya da ulaşmamak mümkün. Birkaç gündür girmiyorsa eğer demek ki internet erişimi yok ya da kullanmıyor deyip farklı yollardan ulaşabiliriz.

Diyelim ki arkadaşınızla konuşuyorsunuz yolladığınız mesajların ona ulaşıp ulaşmadığını okuyup okumadığını görebilmek mümkün.

Bu hem şahane hem özellikle sevgililer arasında derin tartışma sebebi olan mavi tık.

Peki nu mavi tık nedir?

Whatsapp kullanırken gönderdiğiniz yazıların kişiye ulaşıp ulaşmadığını okuyup okumadığına dair bir işarettir mavi tık .

Peki Whatsapp mesajınızı gönderdikten sonra gidip gitmediği veya okunup okunmadığı nasıl anlaşılır.

19 / Haz / 2018

Yorum Yazınız