Yağlı Ciltler İçin Cilt Bakımı

yağlı cilt bakımı

Cilt bakımı güzel ve doğal bir görünme kavuşmanız aynı zamanda sağlıklı bir cilde sahip olmanız için oldukça önemlidir. Bu sebeple cilt bakımının düzenli ve aynı zamanda doğru bir şekilde uygulanması gereklidir. Doğru bir cilt bakımı uygulayabilmek için öncelikle cilt tipinizi bilmeniz gereklidir. Bu sebeple cildinize uygun olan bir uygulama yapmanız gereklidir. Eğer cilt tipinize uygun olmayan bir uygulama yaparsanız eğer olumlu bir sonuç almak yerine olumsuz birçok durum ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için öncelikle cilt tipinizi bilmeniz ve buna göre bir cilt bakımı uygulaması yapmanız gereklidir. Çünkü her cildin istekleri ve olumsuz yönleri farklıdır. Buna bağlı olarak ciltte yapılan bakım da farklı olacaktır.

Yağlı ciltler cilt bakımını aksatmadan yapması gereken ciltler arasında yer almaktadır. Bunun sebebi yağlı ciltlerde nem oranı diğer ciltlere oranla çok daha fazladır ve aynı zamanda cildin oldukça fazla bir şekilde parlak bir görünüme sahiptir. Bu sebeple bunu dengelemek gereklidir. Peeling bakımı yaparken bunu dengeleyebilme şansına sahipsiniz. Peeling cildinizde aşırı yağlanmanın önüne geçerken aynı zamanda sivilce ve siyah noktanın önüne geçmede de oldukça yardımcı olacaktır. Diğer yandan yağ içerikli kremler yerine su bazlı kremler çok daha fazla iyi olacaktır. Gece ve gündüz cilt bakım kremleri ile cilt bakımınızı destekleyebilmeniz mümkündür.

Yağlı ciltler en az kuru ciltler kadar can sıkıcıdır. Makyaj yapsanız dağılır sivilce, siyah nokta boldur. Herhangi bir bakım kürü uygulayamazsınız. Çünkü cildiniz daha da yağlı bir görüntü alabilir. Bu durumda cilt uzmanlarını cildimize uygun olduğunu söylediği bakımları yapmakta fayda vardır.

Yağlı ciltlerde dikkat edilecek en önemli husus cilt Ph dengesini bozmamak olmalı çünkü bu denge bozulursa hazırda bekleyen bakteriler hemen yüzeye varıp bir bayram havasında yüzümüzü renklendire bilirler. O zaman ne yapacağız.

YOĞURT MASKESİ: 1 Kâse yoğurdun içerisine 1 paket kabartma tozu katıp karıştıralım. Oluşan karışımı cildimize sürüp 10 dakika sonra yıkayalım bu kürü ayda 2-3 kez yapabiliriz
SİRKE KÜRÜ: Organik elma ya da üzüm sirkesini bir çay bardağının yarısından biraz fazla olacak şekilde koyup üzerini su ile tamamlayalım. Oluşan karışımı her gece yatmadan cildimize sürelim. Sabahları da bol su ile yüzümüzü yıkayalım 1. Hafta sonu itibari ile cildimiz daha az yağlı görünecektir.

PEMBE MASKE: İçerine E vitamini, kil 10 mg, her biri bir çorba kaşığı kadar gülsuyu, kayısı yağı, gül yağı, avokado yağı, badem yağı ve gül suyunu karıştıralım. Oluşan karışımı yüzümüze sürelim temiz bir tülbent ile yüzümüzü kapatalım 10-15 dakika sonra ılık su ile iyice temizleyelim. Bu kürü hafta da 3 kez uygulaya bilirsiniz.

08 / Tem / 2018

Yorum Yazınız