Yağlı Ciltler, Özellikleri ve Bakımı

yağlı cilt

Yağlı Ciltlerde geniş gözenekler, güçlü yağ salgılanması yağlı cildin karakteristikleridir. Siyah noktalara ve sicilcelere çok elverişlidir.

08 / Ağu / 2018

İnsan Cildi ve Çeşitleri

Eğer cildinize iyi bakmak, tedavi etmek ve güzelleştirmek istiyorsanız, öncelikle cildinizin cinsini tanımanız gerekmektedir. Fakat bu deri sağlık durumu, ilaçlar, sinirlilik, üzüntüler ve hava kirliliği nedenleriyle değişebilir.

08 / Ağu / 2018

Verem (Tüberküloz) belirtileri ve tedavisi

Verem (tüberküloz) enfeksiyonunun etkeni Koch basilidir. Verem, yurdumuzda da son yıllarda özellikle gençler arasında bir artış göstermektedir.

08 / Ağu / 2018

Burun Spreyi Bağımlılığı ve Kurtulma Yolu

burun spreyi bağımlılığı

Kış aylarında nezle olduğumuzda hemen çareyi burun açıcı spreylerde ararız. Bir süre sonra nezlemiz geçmesine rağmen burun tıkanıklığımız geçmez. Bunun nedeni burun spreylerinin yan etkisidir. Burun spreyleri birkaç gün sonra bağımlılık yaparlar.

01 / Ağu / 2018

Çocuklarda Solaklık

çocuklarda solaklık

Tüm çocuklar sol ellerini de sağ elleri kadar iyi kullanırlar. Vücudun her iki tarafıyla da aynı hareketleri yapar, zamanla beceri kazanırlar. Bu nedenle "cici el"den söz etmek için çok erken davranmak doğru değildir. Çocukların doğal, sinirsel gelişimlerini bozmamak gerekir.

01 / Ağu / 2018

İlk Gebelik Belirtileri

Bir kadında gebeliğin ilk ve en kesin belirtisi âdet görememedir (amenore). Bununla birlikte, yumurtanın dölyatağında yuvalanması sırasında yanılgıya sebep olabilecek küçük bir kanamaya da rastlanabilir. Genellikle son âdetin kesildiği gün, gebeliğin başlangıç tarihi olarak kabul edilir.

28 / Tem / 2018

Cilt Kuruması ve Kremler

cilt kuruması

Kremler cildin kurumasına karşı köklü bir çözüm getiremezler, ama bazı özel kremler cildi çok etkili olarak koruyabilirler.

28 / Tem / 2018

Ev Yapımı Doğal Güzellik Maskeleri

güzellik maskeleri, Cilt Bakımı

Eğer biraz vaktiniz varsa, güzellik sütlerinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Fakat, birkaç gün önceden, eczacınızdan karışımlarınız için gerekli olan bazı maddeleri hazırlamasını isteyiniz, çünkü bazıları hemen bulunamaz, ısmarlanmaları gerekir.

28 / Tem / 2018

Makaron nasıl yapılır?

makaron

Makaron sevimli ve bir o kadarda lezzetli küçük kurabiye benzeri tatlılardır. Makaron Fransa kökenli bir tatlıdır ve Fransa’nın cemiyetlerinin  özel davetlerinde kanepe olarak ikram edilir. Makaron, kıvamı tutturulamazsa güzel bir lezzet vermeyecektir.

25 / Tem / 2018

Patchwork nedir, nasıl yapılır?

patchwork

Patchwork, yastık, yorgan, nevresim süsleme sanatıdır. Sanat diyoruz, çünkü gerçekten el emeği isteyen ve güzel desenler çıkartmak için oldukça fazla uğraştıran meşakatli bir iştir patchwork.

25 / Tem / 2018

Sayfalar